3250/14SF 100M
DigiKey Part Number
19-3250/14SF100M-ND
19-3250/14SF100M-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3250/14SF 100M
Description
CBL RIBN 14COND 0.039 BLK 328.1'
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Black 14 Conductors 0.039" (1.00mm) Flat Cable 328.1' (100.00m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width
0.551" (14.00mm)
Voltage
300 V
Number of Conductors
14
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Wire Gauge
28 AWG
Conductor Strand
19 Strands / 40 AWG