3250/16SF 100M
DigiKey Part Number
19-3250/16SF100M-ND
19-3250/16SF100M-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3250/16SF 100M
Description
CBL RIBN 16COND 0.039 BLK 328.1'
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Black 16 Conductors 0.039" (1.00mm) Flat Cable 328.1' (100.00m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width
0.630" (16.00mm)
Voltage
300 V
Number of Conductors
16
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Wire Gauge
28 AWG
Conductor Strand
19 Strands / 40 AWG