ABLS-25.000MHZ-L4QF-T
DigiKey Part Number
535-9920-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9920-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9920-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-25.000MHZ-L4QF-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS-25.000MHZ-L4QF-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±100ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)