ASPI-0418FS-2R2M-T3
DigiKey Part Number
535-10759-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10759-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10759-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-0418FS-2R2M-T3
Description
FIXED IND 2.2UH 2.2A 50 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 50mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-0418FS-2R2M-T3 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
50mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
60MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)