C3E-12.000-8-3030-R
DigiKey Part Number
3997-C3E-12.000-8-3030-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-C3E-12.000-8-3030-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-C3E-12.000-8-3030-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3E-12.000-8-3030-R
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C3E-12.000-8-3030-R Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)