AD8411AWBRMZ-10
DigiKey Part Number
505-AD8411AWBRMZ-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD8411AWBRMZ-10
Description
HIGH BW CURR SENSE FOR 48V/12V D
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sense Amplifier 1 Circuit Single-Ended 10-MSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AD8411AWBRMZ-10 Models
Category
Current - Input Bias
178 µA
Mfr
Voltage - Input Offset
200 µV
Packaging
Tube
Current - Supply
7.8mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.9 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Type
Single-Ended
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
10V/µs
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
-3db Bandwidth
2.7 MHz