ADA4610-1ARJZ-R7
DigiKey Part Number
505-ADA4610-1ARJZ-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADA4610-1ARJZ-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADA4610-1ARJZ-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADA4610-1ARJZ-R7
Description
IC OPAMP JFET 1 CIRCUIT SOT23-5
Detailed Description
J-FET Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5
EDA/CAD Models
ADA4610-1ARJZ-R7 Models
Current - Supply
1.6mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
79 mA
Voltage - Supply Span (Min)
9 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
30 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Slew Rate
61V/µs
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Gain Bandwidth Product
16.3 MHz
Supplier Device Package
SOT-23-5
-3db Bandwidth
9.5 MHz