ADA4610-1BRZ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 530
Datasheet
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 378
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 0
Similar
Texas Instruments
J-FET Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC
ADA4610-1BRZ
DigiKey Part Number
505-ADA4610-1BRZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADA4610-1BRZ
Description
IC OPAMP JFET 1 CIRCUIT 8SOIC
Detailed Description
EDA/CAD Models
ADA4610-1BRZ Models
Current - Supply
1.6mA
Packaging
Tube
Current - Output / Channel
79 mA
Voltage - Supply Span (Min)
9 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
30 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Slew Rate
61V/µs
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Gain Bandwidth Product
16.3 MHz
Supplier Device Package
8-SOIC
-3db Bandwidth
9.5 MHz