SDI300G-15-UC-P219 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15V 300 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input
SDI300G-15-UC-P219
DigiKey Part Number
179-SDI300G-15-UC-P219-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI300G-15-UC-P219
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 300W
Detailed Description
EDA/CAD Models
SDI300G-15-UC-P219 Models
Category
Power (Watts)
300 W
Manufacturer
No Load Power Consumption
500mW (Max)
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C
Output Connector
Rectangular, 6 Position
Cord Length
39.4" (1.00m)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
7.20" L x 3.35" W x 1.38" H (183.0mm x 85.0mm x 35.0mm)
Voltage - Output
15V
Current - Output (Max)
20A