Q3-0.005-00-54
DigiKey Part Number
BER125-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q3-0.005-00-54
Description
THERM PAD 19.05MMX12.7MM BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Black 19.05mm x 12.70mm Rectangular
Category
Outline
19.05mm x 12.70mm
Manufacturer
Bergquist
Thickness
0.0050" (0.127mm)
Series
Material
Elastomer
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Active
Color
Black
Usage
TO-220
Thermal Resistivity
0.35°C/W
Type
Conductive Pad, Sheet
Thermal Conductivity
2.0W/m-K