SP400-0.009-00-09
DigiKey Part Number
BER213-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SP400-0.009-00-09
Description
THERM PAD 9.14MM DIA GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 9.14mm Dia Round
Category
Thickness
0.0090" (0.229mm)
Manufacturer
Bergquist
Material
Silicone Rubber
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Resistivity
1.40°C/W
Usage
TO-5
Thermal Conductivity
0.9W/m-K
Type
Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Round
Storage/Refrigeration Temperature
41°F ~ 86°F (5°C ~ 30°C)
Outline
9.14mm Dia