SPK10-0.006-00-104 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
3M
In Stock: 0
Datasheet
Thermal Pad Beige 25.40mm x 19.05mm Rectangular
SPK10-0.006-00-104
DigiKey Part Number
BER120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPK10-0.006-00-104
Description
THERM PAD 25.4MMX19.05MM BEIGE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Outline
25.40mm x 19.05mm
Manufacturer
Bergquist
Thickness
0.0060" (0.152mm)
Series
Material
Silicone Rubber
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Polyimide
Part Status
Active
Color
Beige
Usage
TO-218, TO-220, TO-247
Thermal Conductivity
1.3W/m-K