CMP2512AFX-1000ELF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMP2512AFX-1000ELF |
Description | RESHIGHPOWERA 2512 100R 1% 1.5W |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMP2512AFX-1000ELF Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm) |