WS2M68R0J is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
68 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
WS2M68R0J
DigiKey Part Number
WS2M68R0JCT-ND - Cut Tape (CT)
WS2M68R0JTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WS2M68R0J
Description
RES 68 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
WS2M68R0J Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.453" L (5.00mm x 11.50mm)