UPR25J100CT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UPR25J100CT |
Description | AEC-Q200RES2512 5% 10 OHM 3W |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Ohms ±5% 3W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |