RM1D200D50
DigiKey Part Number
1864-RM1D200D50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM1D200D50
Description
SSR RELAY SPST-NO 50A 1-200V
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
EDA/CAD Models
RM1D200D50 Models
Category
Voltage - Input
4.5 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
1 V ~ 200 V
Series
Load Current
50 A
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C