RM1D500D10
RM1D500D10
RM1D500D10
DigiKey Part Number
1864-RM1D500D10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM1D500D10
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 1-500V
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
EDA/CAD Models
RM1D500D10 Models
Category
Voltage - Input
4.5 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
1 V ~ 500 V
Series
Load Current
10 A
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C