RZ3A40D55
DigiKey Part Number
1864-2830-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RZ3A40D55
Description
SSR RELAY 3PST-NO 55A 24-440V
EDA/CAD Models
RZ3A40D55 Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 440 V
Series
Load Current
55 A
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C