RZ3A60D55
DigiKey Part Number
1864-1251-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RZ3A60D55
Description
SSR RELAY 3PST-NO 55A 42-660V
EDA/CAD Models
RZ3A60D55 Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
42 V ~ 660 V
Series
Load Current
55 A
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C