CSEG0420H-R33M
DigiKey Part Number
4044-CSEG0420H-R33MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSEG0420H-R33MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSEG0420H-R33MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSEG0420H-R33M
Description
FIXED IND 0.33UH 23.5A 3.6 MOHM
Detailed Description
0.33 µH Shielded Wirewound Inductor 23.5 A 3.6mOhm Max 2-SMD Low DCR, Low Loss, Soft Saturation
Category
Current - Saturation (Isat)
17A
DC Resistance (DCR)
3.6mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.093" (2.35mm)