CSHB0421R-150M
DigiKey Part Number
4044-CSHB0421R-150MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSHB0421R-150MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSHB0421R-150MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSHB0421R-150M
Description
FIXED IND 15UH 2.2A 255 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Molded Inductor 2.2 A 255mOhm Max 2-SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSHB0421R-150M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.2A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
255mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2-SMD
Inductance
Size / Dimension
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)