ATV15C260JB-HF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ATV15C260JB-HF |
Description | TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 42.1V Clamp 35.63A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ATV15C260JB-HF Models |
Category | Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.63A |