CZRU4V3B-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 4.3 V 150 mW ±3% Surface Mount 0603/SOD-523F
CZRU4V3B-HF
DigiKey Part Number
CZRU4V3B-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRU4V3B-HF
Description
DIODE ZENER 4.3V 150MW SOD523F
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CZRU4V3B-HF Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
0603/SOD-523F
Power - Max
150 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
88 Ohms