CZRU52C3V9
DigiKey Part Number
641-1026-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1026-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1026-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRU52C3V9
Description
DIODE ZENER 3.9V 150MW SOD523F
Detailed Description
Zener Diode 3.9 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F
EDA/CAD Models
CZRU52C3V9 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603/SOD-523F
Power - Max
150 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms