CZRUR52C4V3-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Comchip Technology
In Stock: 25 570
Datasheet
Zener Diode 4.3 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F
CZRUR52C4V3-HF
DigiKey Part Number
CZRUR52C4V3-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRUR52C4V3-HF
Description
DIODE ZENER 4.3V 150MW SOD523F
Detailed Description
EDA/CAD Models
CZRUR52C4V3-HF Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%