GHA500F-48-R3
DigiKey Part Number
1776-1236-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GHA500F-48-R3
Description
AC/DC CONVERTER 48V 150W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 48V 90 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
91%
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
48V
Current - Output 1
3.2 A