ATS25ASM-1
DigiKey Part Number
110-ATS25ASM-1TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-ATS25ASM-1CT-ND - Cut Tape (CT)
110-ATS25ASM-1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS25ASM-1
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 20pF 30 Ohms HC-49/US
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US-SM
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)