ATS25ASM-1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ATS25ASM-1 |
Description | CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz ±30ppm Crystal 20pF 30 Ohms HC-49/US |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 20pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 25 MHz | Supplier Device Package HC-49/US-SM |
Frequency Stability ±50ppm | Size / Dimension 0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm) |