DFLT33A-7
DigiKey Part Number
31-DFLT33A-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DFLT33A-7CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFLT33A-7
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PWRDI 123
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
53.3V Clamp 4.22A Ipp Tvs Diode Surface Mount PowerDI™ 123
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.22A
Mfr
Power - Peak Pulse
225W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Package / Case
POWERDI®123
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V