GDZ4V7LP3-7
DigiKey Part Number
GDZ4V7LP3-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
GDZ4V7LP3-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
GDZ4V7LP3-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GDZ4V7LP3-7
Description
DIODE ZENER 4.7V 250MW 2DFN
Detailed Description
Zener Diode 4.7 V 250 mW Surface Mount X3-DFN0603-2
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Mfr
Grade
Automotive
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q101
Power - Max
250 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 1 V