SMAJ150CA-13-F
DigiKey Part Number
SMAJ150CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ150CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ150CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ150CA-13-F
Description
TVS DIODE 150VWM 243VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
243V Clamp 1.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ150CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
150V
Voltage - Breakdown (Min)
167V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
243V