EA EDIPTFT32-ATP
DigiKey Part Number
1481-1122-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EA EDIPTFT32-ATP
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.2"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I2C, RS-232, SPI 3.2" (81.28mm) 320 x 240 (QVGA)
Category
Diagonal Screen Size
3.2" (81.28mm)
Manufacturer
Display Visions
Viewing Area
68.00mm W x 52.00mm H