200MDP1T1B1M2REH
200MDP1T1B1M2REH
Additional Requirements for Selecting a Switch
200MDP1T1B1M2REH
DigiKey Part Number
EG5776-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
200MDP1T1B1M2REH
Description
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
EDA/CAD Models
200MDP1T1B1M2REH Models
Actuator Length
9.40mm
Panel Cutout Dimensions
Circular - 4.95mm Dia
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC
20 V
Voltage Rating - DC
20 V