200MDP1T2B1M2RE
200MDP1T2B1M2RE
Additional Requirements for Selecting a Switch
200MDP1T2B1M2RE
DigiKey Part Number
200MDP1T2B1M2RE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
200MDP1T2B1M2RE
Description
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
EDA/CAD Models
200MDP1T2B1M2RE Models
Actuator Length
5.33mm
Panel Cutout Dimensions
Circular - 4.95mm Dia
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC
20 V
Voltage Rating - DC
20 V