200MSP1T2B1M1REH
DigiKey Part Number
200MSP1T2B1M1REH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
200MSP1T2B1M1REH
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Toggle Switch SPDT Panel Mount
EDA/CAD Models
200MSP1T2B1M1REH Models
Actuator Length
5.33mm
Packaging
Tray
Termination Style
Solder Lug
Panel Cutout Dimensions
Circular - 4.95mm Dia
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC
20 V
Voltage Rating - DC
20 V