200MSP1T3B3M7RE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
C&K
In Stock: 0
Datasheet
Additional Requirements for Selecting a Switch
How Many Poles do you need?
What Electrical Ratings do You Need?
200MSP1T3B3M7RE
DigiKey Part Number
200MSP1T3B3M7RE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
200MSP1T3B3M7RE
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Toggle Switch SPDT Panel Mount, Right Angle, Vertical
Datasheet
EDA/CAD Models
200MSP1T3B3M7RE Models
Actuator Length
7.37mm
Packaging
Bulk
Termination Style
PC Pin
Panel Cutout Dimensions
Circular - 4.95mm Dia
Mounting Type
Panel Mount, Right Angle, Vertical
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC
20 V
Voltage Rating - DC
20 V