ECS-2033-250-AU
DigiKey Part Number
XC1861TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1861CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1861DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-2033-250-AU
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-2033-250-AU Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
13mA
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)