ECS-286.3-12-33-AGN-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-286.3-12-33-AGN-TR |
Description | CRYSTAL 28.63636MHZ 12PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 28.63636 MHz ±25ppm Crystal 12pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-286.3-12-33-AGN-TR Models |
Category | Load Capacitance 12pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 28.63636 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±30ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±25ppm | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |