ECS-480-10-37B2-RWN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-480-10-37B2-RWN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-480-10-37B2-RWN-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-480-10-37B2-RWN-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-480-10-37B2-RWN-TR
Description
CRYSTAL 48 MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz ±15ppm Crystal 10pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-480-10-37B2-RWN-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Frequency
48 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)