DMA20-AAAAA1
DigiKey Part Number
4614-DMA20-AAAAA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMA20-AAAAA1
Description
SENSOR FLOW LIQ 0.1~75 LPM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Flow Sensor 0.1 ~ 75L/min G Male Thread Stainless Steel
Category
Flow Sensor Type
Liquid
Manufacturer
Endress+Hauser
Voltage - Input
18V ~ 30V
Series
Port Size
G Male Thread
Packaging
Box
Switch Function/Rating
4mA ~ 20mA, 2V ~ 10V, NPN, PNP, Pulse
Part Status
Active
Material - Body
Stainless Steel
Sensing Range
0.1 ~ 75L/min
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C