DMA20-AAADA1
DigiKey Part Number
4614-DMA20-AAADA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMA20-AAADA1
Description
SENSOR FLOW LIQ 0.1 ~ 75 LPM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Flow Sensor 0.1 ~ 75 LPM Female, 3/4", 0.75" (19.05mm) NPT Stainless Steel
Category
Flow Sensor Type
Liquid
Manufacturer
Endress+Hauser
Voltage - Input
18V ~ 30V
Series
Port Size
Female, 3/4", 0.75" (19.05mm) NPT
Packaging
Box
Switch Function/Rating
4mA ~ 20mA, Pulse
Part Status
Active
Material - Body
Stainless Steel
Sensing Range
0.1 ~ 75 LPM
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C