05-50-A-0254-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-50-A-0254-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-50-A-0254-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 50
Detailed Description
50 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)