C20LW11852M0C20LWR
DigiKey Part Number
1939-C20LW11852M0C20LWR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C20LW11852M0C20LWR
Description
CBL ASSY 2.0MM PLG-PLG RND 6.6'
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly 2.0mm ID, 5.5mm OD Plug, Thread Lock, to Plug, Thread Lock Round 6.6' (2.00m)
Category
Style
Plug, Thread Lock, to Plug, Thread Lock
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Length
6.6' (2.00m)
Packaging
Bulk
Cable Type
Round
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Connector Type
2.0mm ID, 5.5mm OD