DF4-26DP-2C
DigiKey Part Number
H2607-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF4-26DP-2C
Description
CONN HSG CRIMP 26POS
Detailed Description
26 Position Housing Connector Black Crimp
EDA/CAD Models
DF4-26DP-2C Models
Category
Board-Side Pitch
0.079" (2.00mm)
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Number of Positions
26
Base Product Number
Cable Pitch
0.079" (2.00mm)