DF9B-15P-1V(69) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Image for DF9B-15P-1V(69) is not available
DF9B-15P-1V(69)
DigiKey Part Number
DF9B-15P-1V(69)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9B-15P-1V(69)
Description
CONN HDR 15POS SMD GOLD
Detailed Description
15 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Datasheet
EDA/CAD Models
DF9B-15P-1V(69) Models
Features
Solder Retention
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Connector Type
Header, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Number of Positions
15
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)