BSC020N03MSGATMA1
DigiKey Part Number
BSC020N03MSGATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSC020N03MSGATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BSC020N03MSGATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSC020N03MSGATMA1
Description
MOSFET N-CH 30V 25A/100A TDSON
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 30 V 25A (Ta), 100A (Tc) 2.5W (Ta), 96W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-1
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BSC020N03MSGATMA1 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
124 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
9600 pF @ 15 V
Part Status
Obsolete
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 96W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V