ISC151N20NM6ATMA1
DigiKey Part Number
448-ISC151N20NM6ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISC151N20NM6ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-ISC151N20NM6ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC151N20NM6ATMA1
Description
TRENCH >=100V
Detailed Description
N-Channel 200 V 9.1A (Ta), 74A (Tc) 3W (Ta), 200W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8 FL
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
14mOhm @ 50A, 15V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 105µA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
47 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3100 pF @ 100 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 200W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
200 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
PG-TDSON-8 FL
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V, 15V