Image for MDM-21SL1M5 is not available
MDM-21SL1M5
DigiKey Part Number
MDM-21SL1M5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-21SL1M5
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Series
Termination
Wire Leads
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C