MDM-51PSB
MDM-51PSB
MDM-51PSB
DigiKey Part Number
1003-1141-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-51PSB
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C