FI-XB30SSLA-HF15
FI-XB30SSLA-HF15
FI-XB30SSLA-HF15
DigiKey Part Number
670-FI-XB30SSLA-HF15TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-FI-XB30SSLA-HF15CT-ND - Cut Tape (CT)
670-FI-XB30SSLA-HF15DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FI-XB30SSLA-HF15
Description
CONN RCPT 30P 0.039 GOLD SMD R/A
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Receptacle Connector 0.039" (1.00mm) Board Cutout, Bottom Mount, Surface Mount, Right Angle Gold
Category
Fastening Type
Friction Lock
Mfr
Contact Finish - Mating
Series
Contact Finish Thickness - Mating
3.90µin (0.099µm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Insulation Color
Beige
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Connector Type
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Type
Non-Gendered
Contact Finish - Post
Tin
Style
Board to Cable/Wire
Features
Grounding Pins, Shielded, Solder Retention
Number of Positions
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Number of Positions Loaded
All
Voltage Rating
200V